Siiri Oviir taunib raha eraldamist abort.ee-le.

18. aprill 2008. Eesti Päevaleht.
Toimetaja: Madis Taras.
Eesti Naisliidu esinaise Siiri Oviiri sõnul peaks hasartmängumaksust toetama eelkõige selliseid projekte, mis aitaksid kaasa riigi perepoliitiliste eesmärkide saavutamisele. Infoportaalina mõeldud veebileht abort.ee sisaldab ohtralt abordivastast propagandat.

http://www.epl.ee/artikkel/426156

Siiri Oviiri sõnul oleks hasartmängunõukogu ja rahvastikuminister pidanud portaalile abort.ee raha eraldades põhjalikumalt süüvima projekti olemusse.

Samas peab Naisliidu esinaine avalikku arvamusevahetust portaali suunatuse ja sisu kohta teretulnuks, sest see aitab selgemini mõtestada riigi ülesandeid perepoliitikat soodustavate meetmete rahastamisel.

"Kuid selle asemel, et kulutada maksumaksja raha teatud religioossete või poliitiliste veendumuste propageerimiseks, tuleks suunata see raha noorte seksuaalhariduse üldiseks edendamiseks, sh abordi kahjulike mõjude selgitamiseks," soovitab Oviir.

Oviiri sõnul ei saa tänapäevases maailmas hakkama käskude ja keeldudega, vaid noortele tuleb selgitada erinevaid alternatiive ning avada nende tagamaad.

"Seda ei tule aga teha õudusi esile manades,” nendib Oviir. „Aga just selline on portaali põhimõte – esitatavad pildid erinevas vanuses loodetest on selle ilmseks tõestuseks. Ka on tekst üldjuhul raskepärane, mistõttu jääb küsimus, kellele on selline portaal suunatud."

Naisliidu esinaine tuletab meelde, et Eesti perepoliitika üheks põhimõtteks on iga inimese õigus ise otsustada, kas ja millal luua perekond ja saada lapsi.

Abordivastane veebilehekülg on laenanud oma tekstid katoliiklikult organisatsioonilt.

Eesti naisteühendused on tauninud riigi rahastatud abordivastast portaali abort.ee, mis mõistab hukka ka rasestumisvastaste vahendite kasutamise.

Lastevanemate liit ja usuorganisatsioonid samal ajal toetavad portaali.

Protaali loonud MTÜ Miikaeli Ühenduse osakonna Elukultuuri instituudi juht Maria Joanna Madise on varasemalt kinnitanud, et nemad ei ole seotud ühegi usuorganisatsiooniga.

Ent oma hasartmängumaksu nõukogule esitatud rahataotluses selgitavad nad, et portaali tekstimaterjal kogutakse koostöös Human Life Internationaliga. Tegemist rahvusvahelise katoliikliku organisatsiooniga, mis ühendab abordivastaseid aktiviste.

Teiseks partneriks, kellelt hangiti pildimaterjali, on samuti rahvusvaheline radikaalne abordivastaste organisatsioon The Center for Bio-Ethical Reform.

Veel samal teemal:

(Üleeile) Naisteühendused abort.ee vastu, lapsevanemad poolt

(16.04.2008) Naisteühenduste ümarlaud taunib abordivastast portaali 
(16.04.2008) Lastevanemate Liit kiidab abordivastase portaali heaks 
(12.04.2008) Ministeeriumi rahastamisel tehti abordivastane portaal 
(11.04.2008) Ministeeriumi rahadega loodud abordivastane portaal ei vasta nõuetele