Skip to main content

[ELIL] Pressiteade: Tallinna Lastehaigla Toetusfond panustab miljon krooni esimese laste kõnniroboti Eestisse toomiseks

Pressiteade. 22. mai 2009. Tallinna Lastehaigla Toetusfond panustab miljon krooni esimese laste kõnniroboti Eestisse toomiseks.
Tallinna Lastehaigla Toetusfond panustab miljon krooni seni Eestis puuduva 4-12-aastastele liikumispuudega lastele mõeldud kõnnirobot ostuks, mis aitab omandada või taastada ravi vajavate laste kõnnioskuse. Ligi 3,5 miljonit krooni maksev seade paigaldatakse Tallinna Lastehaiglasse.

„Tallinna Lastehaigla Toetusfondi otsus toetada kõrgtehnoloogilise kõnniroboti Pediatric Lokomat toomist Eestisse põhines mitmel asjaolul – Eestis puudub seni kõnnirobot, mida saaks kasutada 4-12-aastased lapsed, samas on just selles vanuses liikumispuudega laste jaoks õige kõnnimustri omandamine eriti vajalik,“ ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Eraalgatus on tänaseks väljakasvanud kasvanud kahe heategevusega tegeleva organisatsiooni – Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ja Liikumispuudega Inimeste Liidu – ühistegevuseks, mis võimaldab kõnniroboti kiiremini hädalistest laste kasutusse tuua,“ märkis Inna Kramer.

„Kõnniroboti projekti juures on kõige olulisem tahk kodanikualgatus,“ ütles Eesti Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov. „Sest ühest küljest täidab haigekassa suurema osa meie vajadustest, kuid teisest küljest kõike paratamatult ei jõua ja kõike korraga ei jõua. See, et kõnnirobot soetatakse Tallinna Lastehaiglasse Liikumispuudega Inimeste Liidu ning Tallinna Lastehaigla Toetusfondi koostöös, näitab eraalgatuse võimekust ja Eesti inimeste soovi aidata nõrgemaid ja abitumaid – Eestis on head tahet rohkemgi kui me arvata oskame.“

„Projekti idee sai alguse kahe Viljandimaal elava perekonna murest. Mõistsime, et kõnniroboti abi vajab Eestis mitusada last. Tänavuse aasta alguses käivitasime liikumispuudega tüdrukutirtsu nime kandva kampaania ning praeguseks on koos ligemale pool vajaminevast summast ,“ sõnas projekti algatanud perekonna vanaisa Ako Luts. „Oleme kõigile toetajatele väga tänulikud! Edaspidi saab „Elisabeti“-projekti toetuseks teha annetusi nii Tallinna Lastehaigla Toetusfondi kui ka Liikumispuudega Inimeste Liidu kaudu.“

Tänase päeva seisuga on Liikumispuudega Inimeste Liidu arveldusarvele laekunud annetusi ligi 738 000 krooni ulatuses. Lisaks firmadele on tänaseks panka annetuse teinud 291 eraannetajat, kelle toel on kogunenud 221 972 krooni. Telefoni teel kogutud annetusi on kokku 40 189 krooni. Projekti „Elisabet“ selgitav ning annetustest ülevaadet andev internetilehekülg asub aadressil http://www.elisabet.elil.ee/.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste, probleemidesse. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit on 26 liikmesühinguga üle-eestiline üle 3500 üksikliikmega liit. Liidu tegevuse eesmärgiks on liikumispuudega inimeste ühishuvide eest seismine.

Videomaterjal kõnniroboti kohta:

http://www.hocoma.ch/en/products/pediatric-lokomat/videos/cp/gehen-mit-dem-pediatric-lokomat-en/  

http://www.hocoma.ch/en/products/pediatric-lokomat/videos/cp/  

Kõnniroboti fotod:

http://www.hocoma.ch/uploads/pics/lp_lg_affoltern_p1_0601_001_cropped_01.jpg  

http://www.hocoma.ch/uploads/pics/lp_lg_affoltern_p4_0601_001_cropped.jpg  

Lisainformatsioon:
Inna Kramer, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja
e-mail: inna.kramer@lastehaigla.ee , tel: 6977 131, 5277017

Auli Lõoke, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht
e-mail: elil@elil.ee , tel: 672 0223; 529 3144