Avati Tallinna Puuetega Inimeste Koja meelte aed.

Tallinna Puuetega Inimeste Koda, PRESSITEADE 29.06.2023

Eile, 28. juunil avati pidulikult Tallinna Puuetega Inimeste Koja meelte aed – roheline hooviala, mis pakub puuetega inimestele, nende lähedastele ning ümbruskonna elanikele lisavõimalusi õues vaba aja veetmiseks.

Meie sooviks oli seni kasutuseta hooviala korrastada, et siin saaksid meeldivalt aega veeta ning kohtuda nii maja külastajad tervest Tallinnast kui ka ümbruskonna inimesed Kristiinest. Usun, et koos toimetamine annab ka hea aluse puuetega inimeste paremaks märkamiseks ja mõistmiseks,” räägib meelte aia idee autor ja teostamise eestvedaja, Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Kadri Palk. „Julgustame ümbruskonna elanikke aeda sisse astuma ja hetkeks rohelust nautima!” kutsub ta.

Tallinnas Endla 59 hoovis asuv meelte aed on loodud selleks, et ergutada meie viit meelt ning anda võimalus katsuda, nuusutada, kuulda ja vaadelda looduskeskkonda enda ümber, aga see kutsub ka lihtsalt hetkeks puhkama.

Meelte aed sündis Tallinna Puuetega Inimeste Koja ja selle liikmesorganisatsioonide koostöös, kes jagasid projekteerimise käigus oma eelistusi ja soovitusi, et nii erinevate puuetega kui ka igas vanuses inimesed end avatavas aias hästi tunneksid.

Meelte aia ideed ja elluviimist on toetanud Tallinn – Euroopa Roheline Pealinn 2023.

Rohelise pealinna üheks väärtuspõhimõtteks on jätkusuutlikkus ning võimalikult erinevate gruppide kaasamine Rohelise pealinna tegvustesse. Seetõttu on väga hea meel avatud meelte aia üle, sest see loob puuetega inimestele parema juurdepääsu ja võimalused saada osa loodusest,” tunnustab tehtut Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 juht Krista Kampus.

Meelte aia elemendid on ligipääsetavad, tegevuste valikul on arvestatud erinevate puuetega inimeste vajadusi. Külastajaid ootavad taimekastid, mis kutsuvad oma lõhna, maitse ja tekstuuriga tutvuma; seinamaalinguga kompimissein, mida saab ka näppudega uurida; liikumispuudega ja ka vanematele inimestele sobiv jõumasin; mõnusalt maheda heliga meelerahu trumm ning värvirohked peenrad meelitamaks aeda liblikaid, putukaid ja linde. Aias ootavad asukaid 23 pesakasti, mis sümboliseerivad Tallinna Puuetega Inimeste Koja liikmesorganisatsioone.

Meelte aia loomingulisse meeskonda kuulusid idee eestvedaja Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Kadri Palk ja terve väike kollektiiv, taimede valikul nõuks olnud loodusterapeut Ella Maria Merle Kari ning seinamaal-kompimisseina autor kunstnik Ave Kassia Teede. Lisaks lõi kaasa puuetega inimestele rakendust pakkuv Amanita Eesti, kes valmistas pesakastid ja putukahotellid.

Täiendav teave Tallinna Puuetega Inimeste Koja meelte aia kohta: tallinnakoda.ee/meelteaed

Fotod avamissündmusest leiate siit: https://drive.google.com/drive/folders/1Z7s3C4JLSyTAWHufeM0uIsHN7474HXFx

Fotode kasutamisel palume viidata autorile (Marliis Miilimäe).

 

Lisainfo:

Kadri Palk

Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuht