Skip to main content

Tütred panustavad vanemate hooldusesse rohkem kui pojad.

Ameerika Sotsioloogia Ühingu iga-aastasel konverentsil kanti ette uuring, millest selgub, et tütred panustavad oma vanade vanemate hooldusesse nii palju, kui suudavad; pojad aga nii vähe kui võimalik.

Uuring viitab soolistele erinevustele vanemate hoolduses. Paljudes töödes on näidatud vanemate pereliikmete hooldamisega kaasnevaid mõjusid hooldaja enda vaimsele tervisele. Hooldusele pühendunud inimesed ohverdavad sageli oma karjääri ja omavad madalamat sissetulekut. Selline olukord võib tekitada ka finantsilisi raskusi.

Mõni aeg tagasi avaldati uuring, milles näidati, et naised kannatavad eakate sugulaste hooldusest tulenevate negatiivsete tervisemõjude käes sagedamini kui mehed. Nüüd näitasid uurijad, et sellised lisatoimed mõjutavad lisaks tervisele ka majanduslikku heaolu.

Uuringu läbiviimiseks käsitleti enam kui 26 000 Ameeriklase andmeid ning tulemused näitasid, et tütred panustavad oma eakate vanemate hooldusesse igakuiselt keskmiselt 12.3 tundi; pojad keskeltläbi 5.6 tundi. Ehk teisisõnu on tütred vanemate hooldusega seotud kaks korda rohkem kui pojad. 
Töö täheldas suundumust, mille kohaselt püüavad pojad oma kohustusi vanemate ees pigem õdede õlule lükata.

Loe lisa:
Daugthers spend twice as much time caring for elderly parents than sons (Medical News Today)

Toimetas
Katrin Sak

Allikas: http://teadus.err.ee/v/yhiskond/0e0044ee-dbaa-4b22-9e38-a764588ffcc6