Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit jagab tänuüritusel üheksa Aasta 2014 tegija tiitlit. Pressiteade

Reedel, 24. aprillil algusega 15.00 toimub Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuses Ehitajate tee 150 Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritus
AASTA TEGU 2014.

Tänuüritusel tunnustame ja täname üksikisikuid, asutusi ja organisatsioone, kes on liikumispuudega inimesi toetanud sõna või teoga 2014.aastal või pikema aja jooksul. Tegemist on traditsioonilise üritusega, mis toimub sel aastal neljateistkümnendat korda. Aastate jooksul on tänumeene saanud ligi 170 sõbrakäe ulatajat, sel aastal lisandub 9.

Liikumispuudega inimesi, nende toetajaid ja sõpru tervitavad Riigikogu esimees Eiki Nestor ja sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, kirjaliku tervituse saadab tervise- ja tööminister  Rannar Vassiljev. Tere tulemast ütleb majaperemees, loomaaia direktor Mati Kaal.

Oma õpingutest, hobidest ja iseseisva elu võimalikkusest Eestis räägivad isiklike kogemuste põhjal Helin Vals, Harry Kestlane ja Kalju Jõesaar, musitseerivad Pjotr Sirotkin ja Maarja Haamer.

Liikumispuudega inimeste tunnustuse ja Aasta 2014 tegija tiitli pälvivad:

Aasta sotsiaaltöötaja – Peeter Paal, Türi Vallavalitsuse sotsiaalhooldustöötaja, kes on Järvamaa liikumispuudega inimeste tänu pälvinud kui töötaja, kes teeb inimeste heaks kaugelt rohkem, kui tööülesanded nõuaksid.

Aasta meediakanalid – telesaate Puutepunkt ja  ajakirja Puutepunktid tiim on sõna võtnud sotsiaalselt olulistel teemadel, teinud suurepärast valgustuslikku tööd, hoides üleval teemasid kõige nõrgematest, harinud vaatajaid ja loodetavasti ka seadusandjaid.

Aasta vabatahtlik – Vergi Suiste tegutseb sära silmades, on olnud abiks pea kõikidel üritustel ja kujunenud liidu raudvaraks.

Aasta nõuandjad – Janek Mäggi ja Ivar Õuekallas on olnud liidule pikaajalised vabatahtlikud nõustajad suurte ürituste korraldamisel, on aidanud luua positiivset kuvandit  meedias ja suhetes avalikkusega.

Aasta majutaja – Aivar Alviste, kes Lainela OÜ juhina on palju vaeva näinud Lainela puhkeküla renoveerimisel. Renoveerimistööde käigus on ELILi suvelaagrite toimumispaik palju mõnusamaks ja liikumisvabamaks muutunud. Uute majade renoveerimisel ja kohandamisel on arvesse võetud liikumispuudega inimeste ettepanekuid ja nõuandeid.

Aasta seiklussari – tõsielusarja "Piire ületades" meeskond on hakkama saanud  telesarjaga, mis on võimeid proovile panev ettevõtmine puudega inimestele ja ülimalt hariv saade televaatajatele. Saade tõestab, et  "Piire ületades" moto  – kui tahe on tugev, on kõik võimalik – peab paika.

Aasta ajakirjanik – Kadri Ibrus oli eelmisel aastal töövõimereformiga seonduva põhjalik avaja. Tegi väga põhjalikku taustatööd selgitamaks probleemide tausta ja kirjutas neist objektiivselt.  Aus ja missioonitundega ajakirjanik.

Aasta innustaja – Lions Club Tallinn Vanalinn annab kord aastas välja stipendiumi  ühele puudega noorele vanuses kuni  30 aastat. LC Tallinn Vanalinn on avanud stipendiumiga nii mõnegi seni lukus olnud ukse ja puudega noor on saanud tänu sellele tuule tiibadesse. 

Aasta hea tegu – Lümanda Põhikooli muljetavaldavad heategevuskontserdid ja kampaaniad  kolmandas klassis õppiva ratastoolipoisi Fred Erik Kuivjõe aitamiseks, et kooli paigaldada trepitõstuk. Kooli sihikindlus viis eesmärgile – Fred Erik alustas sel aastal viimast õppeveerandit liikudes teisele korrusele trepitõstukiga.                         

Piduliku ürituse lõpetame kohvilauas.

Lisainfo:

Auli Lõoke, tegevjuht

5293144

elil@elil.ee

Kirjeldus: cid:image001.jpg@01D07DA0.DACBC0D0