VTA soovitab vabatahtlikesse investeerida!

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus. PRESSITEADE. 18.11.2009
Vabatahtliku tegevuse tutvustamiseks korraldab Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus (VTA) 4. detsembril Tallinnas Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses tasuta minikonverentsi „Vabatahtlik kui sotsiaalne investor“.

Vaatamata majandussurutisele tunneb üha rohkem inimesi huvi vabatahtliku tegevuse võimaluste vastu. Vabatahtlik tegevus võib muuhulgas aidata pikaajalistel töötutel kergemini taas tööturule siseneda, kuid kindlasti pakub vabatahtlik tegevus võimalusi enesearendamiseks, positiivsete inimestega suhtlemiseks ja teisi aidates enese vajalikuna tundmiseks.

„Minu jaoks on vabatahtlik tegevus eneseteostus,“ põhjendab oma motivatsiooni vabatahtlikuna tegutsemiseks näitleja Maarja Jakobson. „Mulle meeldib olla aktiivne ja ma usun, et vabatahtlikuna saavad kõik panustada millessegi endast suuremasse. Olgu selleks siis mingi väike valdkond või ühiskond tervikuna,“ on Maarja, üks Tartu taaskasutuspoe Berliin asutajatest, veendunud.

VTA poolt tellitud ja septembris valminud uuring näitas, et vabatahtliku tegevusega on kokku puutunud pea pooled eestimaalased, kuid pikaajalisi ja aktiivseid vabatahtlikke on Eestis vähe. „Senisest rohkem on vaja teadvustada, milliseid võimalusi vabatahtlik tegevus inimestele ja ühiskonnale tervikuna pakub,“ selgitab minikonverentsi korraldamist VTA juhataja Tuulike Mänd.

Miks on vabatahtlik sotsiaalne investor? „Vabatahtlik tegevus aitab luua sotsiaalset kapitali ja sidusust ning mõlemat on meie ühiskonnas tublisti puudu,“ põhjendab konverentsi nime ja temaatikat Mänd.

6. detsembril toimuva üleriigilise vabatahtlike tunnustamisürituse eel soovib VTA rohkem avada vabatahtliku tegevuse arenguid ja tuua esinema praktikuid eri valdkondadest. Minikonverentsile on oodatud osalema kõik potentsiaalsed ja aktiivsed vabatahtlikud ning lihtsalt huvilised. Konverentsiga tähistatakse ühtlasi ka rahvusvahelist vabatahtlike päeva.

Konverentsi kava :

· Minikonverents algab kell 15.00 regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri avasõnadega.

· Annika Uudelepp Praxisest räägib sellest, miks on vabatahtlikku tegevust ühiskonnas vaja.

· Maie Kiisel (TÜ Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut; Vabatahtliku tegevuse nõukoja liige) analüüsib erinevate arvamusuuringute põhjal, millistes aspektides on kinni vabatahtlike kaasamise aktiivsus.

· Maris Ojamuru Swedbankist räägib sellest, miks ja kuidas Swedbank vabatahtlikku tegevust väärtustab.

· Tallinn 2011 vabatahtlike koordinaator Piret Ehavald tutvustab kultuuripealinna vabatahtlike programmi.

· Teeme Ära! Minu Eesti koordinaator Eva Truuverk räägib tänavu kevadel toimunud mõttetalgutel kogutud ideedest ning nendega seotud vabatahtlike tegutsemisvõimalustest.

· Tuulike Mänd Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskusest tutvustab vabatahtliku passi ning sellest saadavat kasu nii vabatahtlikule kui organisatsioonile.

· Konverentsi moderaator on juhtide koolitaja Raimo Ülavere ja konverents lõpeb tema juhitud paneeldiskussiooniga.

Konverents on eelneva registreerimisega Vabatahtlike Väravas:

http://www.vabatahtlikud.ee/et/Sundmused/Vabatahtlik-kui-sotsiaalne-investor  

VTA missioon on luua organisatsioonidele parimad võimalused vabatahtlike kaasamiseks ja väärtustada vabatahtliku tegevust Eestis.

Lisainformatsioon:
Martin Eek, Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus.

E-post: martin@vabatahtlikud.ee  

Tel: +372 56 484 653