Skip to main content

Õismäe ujula sai invatõstuki liikumispuudega inimestele

Õismäe ujula on nüüdsest varustatud invatõstukiga, mis võimaldab liikumispuudega inimestel hõlpsasti basseini pääseda. Tõstuk soetati ja paigaldati Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ligipääsetavuse fondi toel.

„Linnal on kohustus pakkuda kõigile elanikele võrdseid võimalusi oma vaba aega aktiivselt veeta. Invatõstuki paigaldamine Õismäe ujulasse on samm edasi meie plaanis tõsta linnaasutuste ligipääsetavust,“ ütles sotsiaalvaldkonna abilinnapea Karl Sander Kase, lisades, et sarnane tõstuk on juba edukalt kasutusel ka Sõle spordikeskuse ujulas.

Sporti kureeriv abilinnapea Kaarel Oja sõnul on ligipääsetavuse parandamine Tallinna jaoks väga oluline prioriteet. „Meie linna spordirajatised peavad olema kõigile avatud, sõltumata inimeste liikumisvõimest,“ ütles Oja. „Invatõstuki paigaldamine Õismäe ujulasse on osa laiemast strateegiast, mille eesmärk on luua võrdsemad võimalused sporditegevusteks. See on ka meie kohustus pakkuda kaasaegseid ja ligipääsetavaid lahendusi erivajadustega inimestele.“

Tõstuk aitab liikumispuudega inimestel mugavalt ja ohutult basseini siseneda ning personal on saanud vastava koolituse seadme kasutamiseks. Abivahendiga saab kasutaja juhtpuldi abil iseseisvalt basseini minna ja sealt välja tulla, kuid vajadusel teda aidatakse. Linn ja ujula personal on valmis igakülgseks toeks, et tagada sujuv ja meeldiv ujulakülastus kõigile.

Külastajatele soovitatakse enne regulaarsete külastuste algust ujulaga kokku leppida sobivad ajad, et kindlustada kõikide osapoolte jaoks parim võimalik kogemus. Täpsema info ja kontaktandmed leiab veebilehelt lips.tallinn.ee.

Õismäe ujula kontakt: tel: 6813620, 535 38104; e-post: oismaeujula@tsh.ee 

 

Erivajadustega naisi kujutav fotokunstinäitus “Naine” T1 keskuses

Neljapäeval, 10. oktoobril avatakse T1 keskuses erivajadustega naisi kujutav fotokunstinäitus “Naine”

 

Neljapäeval, 10. oktoobril kell 18.00 avatakse T1 keskuses fotokunstinäitus “Naine”, mis portreteerib 14 erivajadusega naist Eestis. Avamise riietumisstiiliks on punane ja seal laulab armastusest ja inimeseks olemisest laululooja Mirle

 

Näituse fotoportreede autor on Alana Proosa. Näitus põhineb kohtumistel ja intervjuudel, mille viis läbi Kristina Amor. Näitusega mälestatakse ka idee autorit Keiu Roosimägi (17.02.1984 – 29.07.2023).

 

“Näitusega toome publiku ette naised, kes on sageli nähtamatud. Igaühel neist naistest on rääkida oma lugu ja see näitus on sissevaade neisse lugudesse. Näituse lood puudutavad ka teemasid nagu naiste seksuaalsed õigused ning õigus teadlikult valida elu ja surma vahel,” sõnas Kristina Amor. 

 

“Ma arvan, et kõige enesekindlamad on naised, kellel on julgust näidata end sellisena, nagu nad on. Näidata end filtriteta, vaatamata füüsilisele eripärale või haigusele, mis võib välimust muuta. Aga kes need naised tegelikult on? Mida nad arvavad? Millised on nende arvamused, väärtused, arusaamad elust, kuidas nad maailma näevad?” sõnastas Helpificu tugikeskkonna (www.helpific.com) asutaja Keiu Roosimägi näituse lähtekoha.

 

Puudega naiste kui ühe enim haavatava rühma puhul on äärmiselt oluline tuua puudega naised ja tüdrukud välja apaatsusest, rääkida neile võimalustest ja õigustest ning julgustada puudega naisi „kapist välja tulema“. Neile tuleb sisendada jõudu, teadmist, et neile on ühiskonnas kohta ja nad on vajalikud.

 

Näitus jääb T1 teisel korrusel avatuks kuni 15. detsembrini 2024. Kristina Amor viib läbi ka kuraatorituuri 23. ja 30. oktoobril kell 18.00. 

 

Fotonäitus toimus inimõiguste teemalise projekti “Mitte midagi puuetega naistele puuetega naisteta!” raames. Projekti rahastas EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. Näituse valmimist toetas Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liit. 

 

Soovijad saavad teha annetusi Helpificu missiooni jätkamiseks, viia kokku erivajadused inimesed ja eakad vabatahtlikega, et jalutada, pakkuda emotsionaalset tuge, vestelda, minna arsti juurde või kultuurisündmusele, abistada igapäevategevustes. Heategevuslikud kaardid on müügil Helpificu e-poes ja sotsiaalmeedias, kuhu lisanduvad T-särgid ja riidest kotid. Helpific MTÜ konto EE102200221061303677.

 

Lisainfo: 

Kristina Amor

kristina.amor@helpific.com

https://helpific.com/et 

Omastehooldajad püüti näituse fotodele!

Eesti Puuetega Inimeste Koda püüdis koos Kalev Lilleoruga omastehooldajad fotodele ning näitab pärisinimeste lugusid fotonäitusena nii veebis kui erinevais paigus üle Eesti.

 

Bussipeatuses või kassasabas seistes, lastele spordivõistlustel kaasa elades või fooris rohelise tule süttimist oodates võib Sinu kõrval seista inimene, kelle hoida ja vastutada on lähedase igapäev. Mõnikord on vastutus ajutine, aasta või kolm, mõnikord aga elukestev. Mõnel juhul võib koormus olla talutav, mõnikord aga ääretu, piiritu, põhjatu.

 

Omastehooldajad ei ole nimetud, ühte nägu, sama hääle, tausta ja huvidega.

 

Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht, puudega lapse ema ja omastehooldaja Maarja Krais-Leosk tutvustab, et fotonäitus on kantud mõttest anda omastehooldajatele nägu, hääl ja nimi, anda aimu nende küll keerulisest, aga soojusega tehtavast hooldamise, hoolimise, vastutamise, vahel ka elushoidmise tööst. Ta lisab: “Näitame, et lisaks lähedase hooldamisele on omastehooldajatel ka oma teised tööd, hobid ning akude laadimise hetked ja paigad.”

 

Fotonäitusel “Omastehooldaja- tavaline eriline imeline inimene” on esitatud 10 omastehooldaja paarisfotot. Üks foto omastehooldajast üksinda ja teisel fotol on omastehooldaja koos oma hooldust vajava lähedasega.

 

Näitus on varustatud kirjeldustõlke, viipekeeletõlke, lihtsa keele tõlkega ja ingliskeelse tõlkega. 

 

Vaata lähemalt: https://naitus.omastehooldusest.ee/

 

8.-22.oktoobrini on näitus avatud Ülemiste keskuse 2.korrusel, rännates peale seda järgmistesse paikadesse.

 

Omastehoolduse infopunkt: https://omastehooldusest.ee – iga inimese lugu on oluline, iga teekond on väärt toetamist.

 

Omastehooldajate näitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toetuse andmise tingimuste “Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine” raames ja Takeda Pharma OÜ poolt.

Avatud Hoonete päevad ehk Open House Tallinn 2024 – 12.-13.oktoobril

Open House Tallinn kutsub avastama Tallinna linnaruumi ning tutvuma siinse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 40-ne avaliku hoone, eramu, ehitusjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tallinn annab külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud. Programm pakub ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jaguneb hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused teevad eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustavad hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad. 

Programm – Open House Tallinn

Ratastooliga ligipääsetavad hooned ja tuurid:

Pelgulinna Riigigümnaasium: Pelgulinna Riigigümnaasium – Open House Tallinneelregistreerimisega

Tallinna Muusika- ja Balletikool: Muusika- ja Balletikool – Open House Tallinneelregistreerimisega

Swissôtel: https://www.openhousetallinn.ee/asukoht/swissotel eelregistreerimiseta

Jaan Poska maja: Jaan Poska maja – Open House Tallinn eelregistreerimiseta

Rotermanni kvartal: Rotermanni kvartal – Open House Tallinn eelregistreerimiseta

Hotell Telegraaf: Hotell Telegraaf – Open House Tallinn eelregistreerimiseta

Nõmme spordikeskus: Nõmme spordikeskus – Open House Tallinn eelregistreerimiseta

Stereo House by Larsen: Stereo House by Larsen – Open House Tallinn eelregisteerimiseta

Välisministeerium: Välisministeerium – Open House Tallinn eelregistreerimisega

Kadrioru pargi oranžerii: https://www.openhousetallinn.ee/asukoht/kadrioru-pargi-oranzerii eelregistreerimiseta

Ministeeriumite ühishoone: https://www.openhousetallinn.ee/asukoht/ministeeriumite-uhishoone eelregistreerimisega

Mustamäe riigigümnaasium: https://www.openhousetallinn.ee/asukoht/mustamae-riigigumnaasium eelregistreerimiseta

Püha Johannese Kool: https://www.openhousetallinn.ee/asukoht/puha-johannese-kool eelregistreerimiseta

Eesti Kunstiakadeemia: https://www.openhousetallinn.ee/asukoht/eesti-kunstiakadeemia eelregistreerimiseta

 

Eesti viipekeeles:

Pelgulinna Riigigümnaasium: Laupäeval, 12. oktoobril kell 11:00 (EST VIIPEKEEL), eelregistreerimisega Pelgulinna Riigigümnaasium x Open House Tallinn 2024 – Piletid | Fienta ja info Pelgulinna Riigigümnaasium – Open House Tallinn

Ministeeriumite ühishoone: Laupäeval, 12. oktoobril kell 12:00 (EST VIIPEKEEL), eelregistreerimisega Ministeeriumite ühishoone x Open House Tallinn 2024 – Piletid | Fienta ja info Ministeeriumite ühishoone – Open House Tallinn

Välisministeerium: Laupäeval, 12. oktoobril kell 16:00 (EST VIIPEKEEL), Välisministeerium – Open House Tallinn ja registreerimine Välisministeerium x Open House Tallinn 2024 – Piletid | Fienta

Riigikogu: L 12. Okt ja P 13. Okt kell 11:00 (EST VIIPEKEEL), registreerimine Riigikogu x Open House Tallinn 2024 – Piletid | Fienta ja info Riigikogu – Open House Tallinn 

Kruiisiterminal: L 12. Okt kell 12:00 (EST VIIPEKEEL), registreerimine Kruiisiterminal x Open House Tallinn 2024 – Piletid | Fienta ja info Kruiisiterminal – Open House Tallinn 

 

Vaegnägijate tuurid:

Eesti Kunstiakadeemia: Laupäeval, 12. oktoobril kell 12

Tuur nägemispuudega inimestele EKA hoones – Open House Tallinn 

 

Tallinna Puuetega Inimeste Koja Huvitegevuste sügishooaeg 2024

Huvitegevused sügishooajal 2024 Tallinna Puuetega Inimeste Kojas, Endla 59

 

Avatud kunstistuudio (kunstiring) (algab 30.septembril)
Esmaspäeviti
I grupp 11.30-13.00
II grupp 15.30-17.00

 

Füsioteraapiline treening (võimlemine) (algab 30.septembril)
Esmaspäeviti kell 14 – 15

 

Mälutreening (algab 9.oktoobril)
Iga kuu 1. ja 3. kolmapäeval kell 15 – 16

 

BAILATINO
Neljapäeviti 17:30 – 18:30

 

 

 

Registreerumiseks helista 656 4048

Tallinna Linnamuuseumi Erilised esmaspäevad erivajadustega külastajaile

Tallinna Linnamuuseum ootab esmaspäeviti erivajadusega külastajaid

Erilised esmaspäevad on naasnud suvepuhkuselt ja toimuvad alates septembrist taas kord kuus Tallinna Linnamuuseumi neljas filiaalis: lastemuuseumis Miiamilla, Tallinna rahvaste muuseumis (senine Tallinna vene muuseum), Kalamaja muuseumis ja nüüdsest ka Tallinna linnaelumuuseumis. Erilised esmaspäevad on suunatud sensoorselt ülitundlikele külastajatele ja teistele erivajadustega inimestele, kes vajavad süvenemiseks või tegutsemiseks rahulikumat ja vaiksemat ümbrust.

Erilistel esmapäevadel saab erivajadusega laps, noor või täiskasvanu koos tugiisiku või oma vanemaga vaikselt muuseumi ekspositsiooni avastada, ruumiga harjuda ja ümbritsevaga kohaneda. Niisiis võimaldavad muuseumid turvalises ja kogemuslikus keskkonnas iseseisvat külastusaega ning vastavalt vajadusele ka metoodilisi mänge ja suunatud tegevusi.

Esmaspäev on erivajadusega külastajale muuseumi külastamiseks valitud just seepärast, et reeglina on muuseumid esmaspäeviti külastajaile suletud, välja arvatud Tallinna linnaelumuuseum, mis on veel septembris avatud suvegraafiku kohaselt seitsmel päeval nädalas.

 

KUS JA MILLAL

  • Miiamilla lastemuuseumis iga kuu esimesel esmaspäeval: järgmised 7.10, 4.11, 2.12
  • Tallinna linnaelumuuseumis iga kuu teisel esmaspäeval: 9.09, 14.10, 11.11, 9.12
  • Tallinna rahvaste muuseumis iga kuu kolmandal esmaspäeval: 16.09, 21.10, 18.11, 16.12
  • Kalamaja muuseumis iga kuu viimasel esmaspäeval: 30.09, 28.10, 25.11; välja arvatud pühade eel, 23.12

KUIDAS OSALEDA

  • Erilistel esmaspäevadel osalemiseks palume külastus ette registreerida! Soovi muutudes palume oma külastus KINDLASTI ka tühistada. Nii jätad võimaluse kellelgi teisel samal ajal muuseumi tulla. REGISTREERUDA SAAB SIIN.
  • Muuseumi saab külastada kella 12–16.
  • Erivajadusega inimesele ja tema saatja(te)le on muuseumikülastus tasuta vastava dokumendi esitamisel.

 

KONTAKTID

Kalamaja muuseum (Kotzebue 16)

  • Kontakt: kalamaja@linnamuuseum.ee, 525 7662.
  • Muuseumi lähedal on parkimisvõimalus.
  • Kuidas tulla muuseumisse, VAATA SIIT.

Lastemuuseum Miiamilla (L.Koidula 21c)

  • Kontakt: mm@linnamuuseum.ee, 601 7057.
  • Muuseumisse pääseb sisse ratastooliga ja sisehoovis on parkimisvõimalus, VAATA SIIT.

Tallinna rahvaste muuseum (Pikk 29a)

Tallinna linnaelumuuseum (Vene 17)

 

Loe eriliste esmaspäevade kohta lisaks Õpetajate lehe artiklist “ERILISED ESMASPÄEVAD TALLINNA LINNAMUUSEUMIS”.

 

Tsirkus tuleb tallinnlasi rõõmustama

Luidja Tsirkusetalu ja MTÜ Lahenduskeskus kutsuvad kõiki erivajadustega inimesi vaatama ainulaadset tsirkuseetendust “Igapäevatsirkus”, mis toimub 27. ja 28. augustil Tallinnas Käo keskuse hoovis (Maleva 16).

Lõbus ja kaasahaarav etendus laseb fantaasial lennata ning toob vaatajate argipäeva rõõmu ja värve. Etendus sobib vanusele 4–104 aastat.

 

Etendused toimuvad 27. augustil kell 18 ning 28. august kell 12 ja 16 Käo Tugikeskuse Maleva keskuse õues tsirkusetelgis (Maleva 16).

NB! Kohtade arv on piiratud, seega palume piletid eelnevalt broneerida meiliaadressil lahendus@lahenduskeskus.ee või telefonil 526 7511. Pääse maksab kolm eurot.

Lavastus valmis psüühikahäirega inimestele suunatud taastumisprogrammi raames ja on sobiv kõigile erivajadustega inimestele.

Kultuurisündmust rahastab Tallinna Spordi- ja Kultuuriamet.

Tallinn piloteerib loomaaias nägemispuudega inimeste ligipääsetavus-rakendust NaviLens

Tallinna Loomaaia territooriumil testitakse augustis nägemispuudega inimestele suunatud ligipääsetavust parandavat mobiilirakendust NaviLens. Äpp võimaldab saada mobiilikaamerate loetavate innovaatiliste koodide abil olulisi teekonnajuhiseid ja teavet atraktsioonide kohta. Projekti algatajaks on Tallinna Strateegiakeskuse turismiosakond ja see on osa pikemaajalisest arendustööst linna viidasüsteemi uuendamiseks.

Tallinna abilinnapea Margot Roose sõnul soovib Tallinna linn olla ligipääsetav igale linnakodanikule ja külalisele. „Erivajadustega inimeste jaoks on teekond linnas võimalik muuta sujuvaks ja nende individuaalsete vajadustega arvestavaks. Linnas on palju näiteid kaasava keskkonna loomisel taristus ja ühistranspordis. Lisaks füüsilise juurdepääsu parandamisele hõlmavad need ka teabe pakkumist näiteks punktkirjas, suures trükis või audiogiidi abil. Tallinna Loomaaias augustis alguse saanud NaviLensi rakenduse testimine suurendab erivajadustega inimeste juurdepääsetavuse võimalusi,“ märkis Roose ja lisas, et ligipääsetavusega seotud lahenduste testimine on väga oluline, sest nii on pealinna avastamine ja nautimine kättesaadav võimalikult paljudele.

NaviLens on loodud toetama nägemispuudega inimesi, kes ei saa traditsioonilisi visuaalseid viitasid ja infotahvleid kasutada. Pilootprojekti käigus lisatakse loomaaia avalikku ruumi ja hoonetesse spetsiaalsed NaviLensi koodid, mida kasutajad saavad rakenduse abil mobiiltelefoniga skaneerida. Iga koodi taga peitub spetsiifiline teave, näiteks liikumisjuhised või turismiinfo, mille telefon valitud keeles häälega ette kannab.

Koostööprojekti toetab oskusteabega ligipääsetavate lahenduste maaletooja Ligipääsuke. Ettevõtte ligipääsetavuse spetsialisti Jakob Rosina sõnul on tegemist mujal edukaks osutunud praktika ülevõtmisega ja Tallinnale sobilikuks mugandamisega. „NaviLensi lahenduse eeliseks on selle paindlikkus. Telefoniäpist saab abi nägemispuudega inimene, keda rakendus juhendab teekonnal liikumisel, samas on kättesaadav ka turismiinfo. Samuti võimaldaks rakendus kuvada sisu ka näiteks viipekeeles või lihtsas keeles, mis on sobilik lastele või intellektipuudega külastajale,“ ütles Rosin.

„Tallinna Loomaaial on hea meel projektis osaleda, sest ligipääsetavus on ka meie südameasi – infotahvlitelt leiab juba praegu eestikeelses punktkirjas tekstid ja paljudes rajatistes on juhtteed. Projekti tarbeks kaardistasime partneritega testimisala, koostasime NaviLensi keskkonda sisestamiseks vajaliku tekstimaterjali ning paigaldasime loomaaia Õismäe poolsest väravast kuni Vihmametsa ekspositsioonini ja Vihmametsa kokku 15 koodi,“ kirjeldab Tallinna loomaaia  direktor Kaupo Heinma.

Loomaaeda üles seatud rada saavad testida kõik huvilised, kes laevad oma telefonidesse NaviLensi äpi (Google Play/App Store) ja seadistavad korrektselt oma mobiili keelevalikud. Täpsema info leiab Visit Tallinna veebilehelt. Samuti leiab sealt lisainfot teiste ligipääsetavuse teemade kohta. Projekti ametlik sisend tuleb vabatahtlike nägemispuudega kasutajate grupilt, kes annavad oma tagasiside septembri alguses.

Tallinn ei ole esimene linn, kus NaviLensi teenust kasutatakse. Barcelona ja New Yorgi metroos on seda rakendatud edukalt peatustes, Los Angeleses on koodid kasutusel avalikus ruumis, Londonis Tottenham Hotspuri jalgpallistaadionil aitavad koodid pakkuda nägemispuudega inimestele võimalikult interaktiivset spordikogemust. Erivajadustega kasutajatelt saadud tagasiside on välisriikides olnud positiivne.

Tallinna pilootprojekti eesmärk on koguda kommentaare, täiustada teenust ja kaaluda selle kasutuselevõttu lähiaastatel realiseeruva Tallinna viidasüsteemi uuenduse raames.

Merefestival Tall Ships Races Tallinn 2024

Olete oodatud merefestivalile Tall Ships Races Talinn 2024, mis toimub 11.-14. juulil Tallinna kolmes sadamas (Vanasadama Kruiisiala, Lennusadam ja Noblessner). Sündmuse kodulehekülg: https://www.tallshipstallinn.ee/ 

 

Vanasadama Kruiisialal otse Kruiisiterminali ees on 11.-13. juulil kell 12.00-20.00 avatud Ligipääsetavuse ala, mis teavitab kõiki huvilisi ligipääsetavuse võimalustest ning erivajadustega inimeste igapäevaelust. https://www.tallshipstallinn.ee/programm 

Kõikidel päevadel on kohal Põhja-Eesti Pimedate Ühingu ja Eesti Pimemassööride Ühingu, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu, Eesti Vaegkuuljate Liidu esindused ja Kuulmisbuss, samuti müüvad erivajadustega inimeste käsitööd Hea Hoog ja tugikeskus Juks. Pimegiid Julia Kabanova viib nägijatele läbi silmaklappides pimeseiklusi: https://fienta.com/et/s/pimeseiklus-silmaklappides

Samuti toimuvad ratastooliseiklused: https://fienta.com/et/s/ratastooliseiklus-kruiisialal 

Laupäeval, 13.juulil on kohal ka Eesti Kurtide Liidu esindus, kes õpetab huvilistele eesti viipekeelt. 

 

Festivali raames toimub mitu eesti viipekeelse ja kirjutustõlkega, subtiitritega ning osalise ja täiskirjeldustõlkega sündmust:

 

KONTSERDID:

N 11. juulil kell 21.00-22.30 avakontsert “Lainel” eesti viipekeelse ja kirjutustõlkega (Lennusadamas). 

Viipekeeletõlk asub lava ees vasakul servas. Kui soovite broneerida istekohad tõlgi lähedal, palun võtke ühendust e-mailil jaanika.juhanson@gmail.com

Kirjutustõlke QR-kood on Lennusadamas kontserdi helitelgi küljes.

Kontserdile eelneb lava ja asukoha kirjeldustõlke ettelugemine linnapea Jevgeni Ossinovski poolt. 

Kontsert on tasuta.

 

L 13. juulil kell 19.00-20.30 kontsert “Vana madrus” eesti viipekeelse ja kirjutustõlkega (Lennusadamas). Esinevad Marko Matvere, Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste. 

Viipekeeletõlk asub lava ees vasakul servas. Kui soovite broneerida istekohad tõlgi lähedal, palun võtke ühendust e-mailil jaanika.juhanson@gmail.com

Kirjutustõlke QR-kood on Lennusadamas kontserdi helitelgi küljes ja kirjutustõlge kuvatakse ka ekraanile.

Kontsert on tasuta.

 

L 13.juulil kell 21.00 Öölaulupidu “Meie ja meri” https://www.facebook.com/events/1392913641370876

Laulusõnad kuvatakse subtiitritena ekraanidele.

Laulupidu on tasuta.

 

EKSKURSIOONID PURJEKAL FRYDERYK CHOPIN

(Vanasadama Kruiisialal, sissepääsust parempoolsel kail). 

Kuna kohtade arv on piiratud, on vajalik eelnev registreerimine.

R 12. juulil kell 10.00-11.00 eesti viipekeelse tõlkega 

Registreerumine: https://forms.gle/7Ckwbx5PREDCrEjp9

R 12. juulil kell 11.00-12.00 lihtsas keeles

Registreerumine: https://forms.gle/oogk8Z6Z5MBXTd4E6 

L 13. juulil kell 10.00-11.00 kirjeldustõlkega

Registreerumine: https://forms.gle/6N1735mrF364YBaq7 

Kogunemine 10 minutit enne ekskursiooni algust purjeka juures kail või kirjeldustõlkega ekskursiooni puhul 9.30-9.40 Kruiisiala värava juures.

Ratastooliga purjekale pääsu kahjuks pole.

Ekskursioon on tasuta.

 

ERILISED PURJETAJAD

L 13. juulil kell 16.00-19.00 saavad purjetamishuvilised üritusel  “Erilised purjetajad” tutvuda Inglismaa purjeka Penlenaga, parapaatidega Hansa 303, RS Venture Connect, SV14 ja merepääste vägeva kaatriga. Missid näitavad eeskavas Siret Esko disainkleite. Eelnev purjetamiskogemus pole oluline, ka puue ei takista. Abis on  instruktorid ja Töötukassa spetsialistid.

Registreeru: https://bit.ly/3jHn5FP

Lahesõitudel purjelaevadega Pascual Flores, Svanhild ja Astrid on erivajadusega kliendi saatjale sooduspilet:

https://www.piletilevi.ee/est/search:lahes%C3%B5it/

Ratastooliga purjekale pääsu kahjuks pole.

 

Üldine ligipääsetavuse info avaldatakse vahetult enne festivali kodulehel alalehena Ligipääsetavus.

Festivali infotelkides on silmusvõimendid ja taktiilsed kaardid sadama-aladest.

Kõik sadama välialad on ratastooli ja käimisabivahendiga ligipääsetavad. Aladel on inva-WC-d.